• 63°

Ole Brook Cross Country teams dominating early

Photo submitted/Members of the Ole Brook boys’ cross country team are, front row (from left): Grayson Childress, Trace Brady, Collin Kellum, Sam Arnold, Trey Knott, Jackson Carter, Jake Thompson; back row: John Michael Chance, James Gardner, Jessie Gilmore, Caleb McCreary, Adrian Lockwood, Antonio Dillon, Andrew Knott, Jacob Britt, Darius Calvin, Noah Spear and Sam Mabile.

Photo submitted/Members of the Ole Brook boys’ cross country team are, front row (from left): Grayson Childress, Trace Brady, Collin Kellum, Sam Arnold, Trey Knott, Jackson Carter, Jake Thompson; back row: John Michael Chance, James Gardner, Jessie Gilmore, Caleb McCreary, Adrian Lockwood, Antonio Dillon, Andrew Knott, Jacob Britt, Darius Calvin, Noah Spear and Sam Mabile.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team and individual accomplishments

First place finishes in four of first five races: Ole Brook and Loyd Star invitationals, two Jackson Public School meets

Top runners: Adrian Lockwood — two first place finishes, two second place finishes and seventh place finishes

Andrew Knott — three third place finishes and fourth place finishes

Antonio Dillon — third place, fourth place and two fifth place finishes

Caleb McCreary — sixth and seventh place finishes

Jacob Britt — two eighth place finishes

Photo submitted /Members of the Ole Brook girls’ cross country team are, front row (from left): Destiny Jefferson, Jackie Madison, Cristina Craig, Hannah Junkin, Rivers Gray; back row: Lucy Donegan, Miyah Miller, Riley Whittington, Gracie Gray, Arnancy Arnold, Emmaline Wolfe, Bailey Pounds, Carley Craig, Abby Roberts, Audrey Williamson and Anna Mabile.

Photo submitted /Members of the Ole Brook girls’ cross country team are, front row (from left): Destiny Jefferson, Jackie Madison, Cristina Craig, Hannah Junkin, Rivers Gray; back row: Lucy Donegan, Miyah Miller, Riley Whittington, Gracie Gray, Arnancy Arnold, Emmaline Wolfe, Bailey Pounds, Carley Craig, Abby Roberts, Audrey Williamson and Anna Mabile.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team and individual accomplishments

First place finishes in four of first five races: Ole Brook and Loyd Star invitationals, two Jackson Public School meets

Top runners: Arnancy Arnold — two first  and second place finishes

Gracie Gray — second, third and fourth place finishes

Miyah Miller — second place finish and three third place finishes

Bailey Pounds — fourth, fifth, sixth and 10th place finishes

Abby Roberts — fourth, seventh, and eighth place finishes