Enterprise Honor Roll, first 9 weeks 2021

Published 1:00 pm Sunday, November 7, 2021

ENTERPRISE ATTENDANCE CENTER

All As

Kindergarten — Castiel Annalie Buie, Lincoln Pierce Case, Sawyer Luke Chambers, Cecily Faith Domanick, Gracee Ella Ham, Jaxson Clay Hart, Tucker Allen Jordan, Mason James King, Anna Lauren Leggett, Samuel Lee Leggett, Staley Gordan Miller, Jett Allen Murphy, Bryson King Powell, Stella Eileen Raiford, Lilly-Mae Day Rials, Braylen James Schilling, Hazel Grace Smith, Jack Hagan Smith, Augustus Donovan Townsend, Stella Rayne Waldrop

First grade — Charlee Jean Ard, Rainee Elizabeth Hall, Elly Kamille Hutcherson, Brycen Wayne Jarreau, Lyza Rose Jordan, Brayden Levi Lambert, Anna Catherine Reeve, Ezekiel Matthew Wyles 

Second grade — Kathrean Eleanor Buie, Jema Nicole Hydrick, John Preston Kennedy, Britton Rae Martin, Abigail Jane Smith

Third grade — Nora Elizabeth Allen, Bentley Wilde Jackson 

Sixth grade — Ladd Gavin Hutcherson, Cash Allen Lofton 

Seventh grade — Alexander James Boyd, Emmie Elizabeth Brister, Marlee Beth Johnson, Layton Taylor Price, Wyatt James Dale Robbins, Callie Beth Stuart 

Eighth grade — Morgan Delana Chemin, Ra’jayvion Qualandre La’bryson Haygood, Cooper Landon Jordan, Max Joseph Sorrell, Bailey Ann Thompson 

Ninth grade — Maranda June Bowman, Harleigh Elizabeth Clark, Karlee Anna Clark, Anna Claire Close, Noah Lynette Etheridge, Hayden Dewayne Gunnell, Emily Kathleen Hux, Keegan Blane King, Natalie Chole Williams 

10th grade — Lindley Noel Ferguson, Elian Alexander Ixcajoc-Sales, Connor Joseph Ward, Gracie Elizabeth Williams 

12th grade — Antre’zarius ’Tre Baker, Laney Rhae Beard, Hannah Elise Greene, Cannon Grace Jordan, Lily Grace Lofton, Shelby Marie Lofton, Bailey Leann Reeves, Brittany Nicole Reeves 

As and Bs

Kindergarten — Aidan Thomas Friis, Vivian Claire Fugler, Brooks Wolf Gordon, Madison Parker Greene, Zoey Brazil Kyzar, Ja’Kyiah Shianne May, Leelend Colt Nickell, Miles Jace Poisson, Fisher Hayes Smith, Salonge Ka’shae Smith, Londyn Klaire Wallace, Nicholas Cole Williams, Kelsey Lynn Wright

First grade — Maggie Rose Beeson, Elisabeth Blaise Berryhill, Zackary Lane Brister, Mi’Lyah Kinley Chatman, Ramsi Grace Ciaramitaro, Gavin Zachary Domanick, Kristopher Lane Douglas, Rory Elizabeth Guy, Madison Elizabeth Hayes, Asher Logan Holland, Mayleigh Elise Johnson, Paisley Chanel Jones, Claire ReAnne Jordan, Raiford Wyatt Mcgraw, Raif, Lynleigh Alexis O’Quin, Jack Charles Pollard, Clayton Chase Raiford, Chevelle Kinleigh Reid, Mason David Stafford, Olivia Ryan Teaster, Scarlet Aiden Thames, Grayson Wyatt Williams

Second grade — Emmalyn Marie Brown, Presley Elizabeth Forehand, Jessimae Elizabeth Fry, Brownlee Andrew Gordon, John Albert Herrington IV, Ariel Nerian Hill, Jacie Danielle May, Alton Paul Naquin, Madison Symone-Tayla Pendleton, Jasper James Raiford, Tessa Hope Rayborn, Kady Joyanna Reid, Shawn Daylan Rushing, Bentleigh Rae Russell, Kealan James Russell, Colton James Smith, Jinna Avere Smith, Gabrianna Noelle Storey, Donnie Hall Stuart III, Colton James Thomas, Laila Maria-Lynn Vaughn, Paisley Kate Waldrop, Ella Gwen White, Aiden Michael Whitney, Reece Elliott Wilson, Elizabeth Faith Woodard, Kenna Leigh Wroten

Third grade — Carleah Kay Barnett, Jerry Dwaine Boyd, Emily Faith Boyles, Scarlette Marie Britt, Adaleigh Ann Brown, Kayci Alexis Carter, Cruiz Klien Case, Maddox Delanee Causey, Caroline Waide Combs, Cayson Layne Coone, Ryan Jack Cox, Ryleigh Jade Cox, Ryleigh Jane Galey, Mason Kash Goldman, Caraline Kate Lambert, Jace Ray Marbury, Liam Ray Mcclendon, Mia Kinslee Moak, Jentezen Bryce Prisock, Collin Hardy Reid, Raylan Able Sheffield-Clark, Anna Reese Rebekah Smith, Hadden James Smith, Ainsley Diane Thompson, Chloe Brooke Thompson, Mikayla Beth Walker, Mallory Grace White, Ava Elise Williams, Raven Storm Woods

Fourth grade — James Kaleb Burgess, Taylor Brooke Cox, Kaden Anthony Dean, Ryland Nikolas Dixon, Callen David Forehand, Walker Byron Garrett, Reece Matthew Hart, Allison Ixcajoc-Sales, Madeline Pearl Laird, Emma Grace Lambert, Reece Marvin Martin, Wittley Ann May, Myles Peyton Mcgraw, Baylee Jean Russell, Adnil Lynn Smith, John Parker Smith, Steele Ford Smith

Fifth grade — Callie Parker Adams, Carey Lynn Barnett, Addison Ainsley Bessonette, Mattilyn Joy Boyd, Rosalynn Marida Buie, Kylie Layne Davis, Halle Lashae Greene, Caleb L Hux, Amelia Claire Laird, Landon Vincent Magee, Piper Reese Martin, Hannah Grace Mathes, Mira Winters Mcclendon, Kylie Lynn Parkman, Charlee Anne Reid, Sequoia Dominesha Smith, Bentley Martin Thompson, James Lee Edward White

Sixth grade — Emma Grace Beeson, Annalise Hadley Brown, Christian Coy Gable, Nataleigh Ellen Haralson, Steven Tripp Harris, Cole Trenton Jordan, Kahlena Janea Saujon, Kailey Arianna Spencer, Lainey Grace Varnado, Emma Lillianne Williams, Troy Scott Williams

Seventh grade — Jessie Claire Acy, Lilliana Alaska Barnes, Kelcey Claire Beeson, Ellie Marie Brown, Landon Myles Delcambre, Brodie Ellis Durr, Haygan Lee Floyd, Scarlet Starr Gable, Caden James Hall, Chelsea Braelyn Javor, Brennan Tuff Matthew Kinstley, Ethan Collins May, Laney Christine Moree, Mikayla Monae Price, Chloe Renee Prisock, Summer Nacole Richardson, Jack Sidney Rippy, Chloe Layne Slaven, Melissa Ann Wells, Beau Robert Williams, Ella Sarah Williams

Eighth grade — Morgan Alexis Adams, Katelynn Nicole Bates, Reagan Mackenzie Bates, Emilee Rose Muriel Bryant, Caitlin Alexis Case, Andrew Dawson Cox, Shantlee Dae-Marie Davis, Jewel Ni’vettica Gable, Serenity Renee Gable, Johna Claire Haralson, Broley Ryan Harveston, Chloe Ciona Jones, Lexie Brooke Malone, John Richard Marbury, Christopher Logan Mathes, Jonathan Devin McNickles, Jackson Theodore Moffett, Courtney Leann Nations, John Braden Prisock, Brooke-Lynn Russell, Hayden Lee Teaster, Christian Frank Thompson, Carl Shooter Tillman, Terra Ann Vining, Tucker Horton Vining

Ninth grade — Jaden Guy Cothern, Emily Nicole Derrick, Wyatt Zolon Garrett, Harleigh Layne Herrington, Jason Russell Keene, Katelynn Adele Malone, Hannah Rose Valenti, Rhett Leighton White, Anna Claire Williamson

10th grade — Allayna Kay Barnett, Ali Dey Brister, Lainey Grace Delaughter, Ellison Rayne Falvey, Ainslee Rae Jergins, Adelia Marie Nations, Anna Grace Rippy

11th grade — Katie Lynn Adams, William Daniel-Jacan Baggett, Evan Sawyer Brumfield, Katrina Ruth Clark, Ellie Marie Davis, Elise Almaha El-Rai, Sara Aubren Ezell, Macie Ansleigh Flynn, Alley Grace Honea, Julie Layne Rippy, Caleb Nathaniel Spicer

12th grade — Ashlyn Marie Bland, Dalton Wyatt Bourn, Austin Frank Brown, Sha’karia Ki’yale Brown, Laith Xavier El-Rai, Kana Mariana Feltus, Conner Dale Hall, Bailey Aaron Harmon, Natalie Noel Harris, Zan Lee Hodges, Ryan Scott McDavid, Alexandra Ashanti-Nibrra McGee, Colby Ryan Merritt, Rivers Jordan Parkman, Alyssa Ann Patterson, Rebbecka Brook Rutland, Kaitlyn Rose Shourds, Charles Weathersby