• 68°

Daily Leader’s 2015 All-Area Offensive Team

FIRST TEAM

QB Charl’Tez Nunnery Lawrence Co. (5-10, 150, jr.)

QB Ladarrious Williams Hazlehurst (5-9, 185, sr.)

RB Quitten Brown Lawrence Co. (5-8, 185, jr.)

RB Damarion Wilson Hazlehurst (5-11, 185, sr.)

RB Thomas Poole Brookhaven (5-9, 170, sr.)

RB Cortney Smith Franklin Co. (5-11, 183, sr.)

WR Marcus Atterberry Lawrence Co. (6-0, 195, jr.)

WR Antonio Christmas Franklin Co. (5-10, 165, sr.)

WR Jaquaveon Tillman Hazlehurst (5-11, 185, jr.)

OL Brandon Armstrong Lawrence Co. (6-1, 240, sr.)

OL Wanya Morris Brookhaven (6-2, 265, sr.)

OL Morgan Starks Franklin Co. (5-8, 225, sr.)

OL Blake Williams Lawrence Co. (5-9, 235, sr.)

OL Brandon Rice Brookhaven (6-1, 260, sr.)

PK Tyler Mixon Brookhaven (5-5, 118, soph.)

RS Rykendrick Harness Lawrence Co. (5-7, 160, sr.)

AP De’Martre Collins Franklin Co. (5-8, 170, jr.)

AP Cornelius Barlow Wesson (5-3, 165, sr.)

SECOND TEAM

QB Jacob McDaniel Franklin Co. (5-9, 165, soph.)

QB Madison Smith Brookhaven Acad. (5-10, 160, jr.)

RB Parker Flowers Loyd Star (6-0, 190, jr.)

RB Malik Gray Hazlehurst (5-7, 145, jr.)

RB Tanner Waldrop Enterprise (5-7, 140, Soph.)

RB Kobe Roberts Bogue Chitto (5-10, 165, sr.)

WR Chase Owens West Lincoln (6-2, 180, soph.)

WR Ross Felder Brookhaven Acad. (5-10, 160, sr.)

WR T-Tez Cole Lawrence Co. (6-0, 205, sr.)

OL LeChris Hood Hazlehurst (6-3, 280, sr.)

OL Ben Cowart Franklin Co. (5-11, 245, jr.)

OL Matthew Craft Wesson (5-9, 180, jr.)

OL Nick Smith Loyd Star (6-2, 240, sr.)

OL Shawntavis Vardaman Hazlehurst (6-5, 285, jr.)

PK Josh Stephens Lawrence Co. (5-10, 155, sr.)

RS James Beard Loyd Star (5-10, 150, fr.)

AP Connor Douglas Bogue Chitto (5-10, 165, sr.)

AP Zach Hodges Enterprise (5-10, 140, jr.)

 OFFENSIVE HONORABLE MENTION

Brookhaven Academy:  William King, Fisher Warren, Price King, Jon Taylor Cline, Carter Culbertson

Brookhaven High:  Tyriq Reese, Sevante Quinn, Darrian Wilson, Jon Mark Mathis, Kenneth Dixon, Trace Clopton

Bogue Chitto:  Dee Dillon, Sherman Jackson, Lafredrick Dillon, Trey Nettles

Copiah Academy:  Kyle Drew, Brandon Granger, Jay Holloway, Hunter Myers, Landon Murphy

Enterprise:  Braxton Thompson, Dewayne Pendleton, Marvin Butler, Trestin Cantrell

Franklin County:  Tony Wells, Thomas Slagle, Gregory Queen, Avery Shepard, Marquis Hunt

Hazlehurst:  Anfernee Jordan, Deante Mitchell, Jacquavis Henley, Wykeen Craft

Lawrence County:  Corbin Lewis, John Rutland, Kejuan Brown, Marcus Kees, A.J. MaLaurin

Loyd Star:  Michael Harvey, Anfernee Claire, Blake Ramsey, Patrick Price, Conner Allen.

Wesson:  Jeremiah Stapleton, Jermaine James, Justin Hymun, Daniel Lyle, Dalton Brand

West Lincoln: Jayden Rushing, Julian Anderson, Charle Wayne Smith, Patrick Nottingham